14 C
Skopje
вторник, јули 14, 2020

Дневни Архиви: октомври 18, 2017

Како да почнете голем бизнис во мал град?

Сонувате ли да ја напуштите работата во канцеларија во метропола и да се вратите во родниот град, каде што ќе отворите продавница за антиквитети,...

Нова промоција во Вип – HBO пакет бесплатно цела година со Vip Комбо

Во годината на прославување на десетгодишниот јубилеј од постењето на брендот Вип со задоволство најавува уште една атрактивна промоција овојпат во рамките на Vip...
video

(ВИДЕО) Microsoft изгради куќички на дрво за да ја разбуди креативноста кај вработените

Microsoft изгради необични места за состаноци надвор во природа, меѓу кои и две куќички на дрво и „гнездо“ наречено Crow’s Nest („Гнездото на враната“)....

Путин даде зелено светло за издавање на руска криптовалута – крипторубља

Претседателот на Русија, Владимир Путин, го одобри издавањето криптовалута која ќе се вика крипторубља. Дигиталната валута ќе ја контролира владата и нема да биде...

Претседателот на УО на Стопанска Банка а.д Битола се закити со две награди од...

„НАШИОТ ПРИСТАП ЌЕ ЈА ДИФЕРЕНЦИРА СТОПАНСКА БАНКА а.д. БИТОЛА КАКО НАЈИНОВАТИВНА, МОДЕРНА И ЕФИКАСНА БАНКА ВО БАНКАРСКИОТ СЕКТОР ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“ М-р Владимир Ефтимоски, претседател...

Пакомак: Организации за заштита на околината, каде сте?

Свесни за актуелната ситуација со загадувањето, Пакомак иницираше проект за поттикнување и развој на свеста за тоа што предизвикуваме со своето неодговорно и непромислено...

Компанијата Exicure, во која инвестира Бил Гејтс, е на чекор до лек за речиси...

Биотехнолошката компанија Exicure, која ја поддржува основачот на Microsoft, Бил Гејтс, работи на третмани со кои би можеле да се манипулираат гените и да...

Фински архитект направи мобилни микро згради кои се градат за еден ден

Многумина не би можеле да замислат да живеат во стан со големина на паркинг место, но микро зградата Tikku е доказ дека може да...

Перустија- ајварот кој го освои светот, отсега достапен и на домашниот пазар!

Приказната за “Перустија“, македонски бренд на ајвар не спаѓа во редот на „обичните“ бизнис приказни. Овој бренд го гради својот успех по потешкиот пат, со...

Ова се топ 25 високо технолошки градови во светот

Business Insider во соработка со консултантска куќа специјализирана за анализа на иновативни градови, ги рангираше најдобрите високо технолошки градови во светот. За помалку од 35...

НАЈПОПУЛАРНИ