25 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: јануари 1, 2018

Зошто треба да се промени бизнис културата во која секој постојано е „зафатен“?

Размислете за вашите секојдневни интеракции со колегите на работното место и како обично реагираат на прашањето: „Како си?“.  Шансите се големи дека на ова...

Ова се најдобрите десет авиокомпании во Европа за 2017

Веб страницата за авијација Skytrax го објави годишното рангирање на најдобрите авиокомпании во светот. За 2017 година, пет европски авиопревозници се најдоа помеѓу првите...

Седумгодишниот Рајан од Калифорнија отвори компанија за рециклирање отпад

Уште како многу мал, Рајан Хикман кој е по потекло од Калифорнија искажал огромен интерес за хоби нетипично за неговата возраст: повеќекратно користење на...

Десет градови кои ќе бидат најпопуларни туристички дестинации во 2018 година

За да станете навистина одлични и искусни патници мора да бидете побрзи од трендовите. Доколку резервирате патување во некоја популарна дестинација, тоа ќе значи...

НАЈПОПУЛАРНИ