8 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: јануари 29, 2018

Со Законот за животна средина ќе се дефинираат еколошките налепници за возилата

Министерството за економија, Министерството за внатрешни работи, Министерството за животна средина и просторно планирање и Град – Скопје одржаа средба на која се дискутираше...

Топ седум стратегии за ефикасна комуникација

Успехот на кој било бизнис или организација зависи главно од тоа колку вработените ефикасно комуницираат. Способноста за одржување добри говори е минимумот што го...

Која е најбрзорастечката економија во светот?

Индија проценува дека нејзината економија ќе порасне од 7% до 7,5% во фискалната година која почнува на 1 април, што повторно ќе ја направи...

Instagram ќе покажува колку пати луѓето го посетиле вашиот профил

Instagram развива опција со која на корисниците ќе им се покажува колку пати луѓето во последната недела го посетиле нивниот профил. Информацијата ќе се...

Париз за неколку години може да стане најбитен финансиски центар во Европа

Париз за неколку години може да го претекне Лондон и да стане најбитен финансиски центар во Европа, истакна францускиот министер за финансии Бруно ле...

Започна пријавувањето за бесплатни обуки за напредни ИТ вештини за невработени лица

Започна пријавувањето за бесплатни обуки наменети за сите невработени лица кои се заинтересирани за стекнување напредни вештини од областа на информатиката Проектот е  организиран како дел од активните мерки на Агенција за вработување...

Grouper.mk со Златни зделки го одбележува седмиот роденден

Најпознатиот сајт за групни попусти и лидер во е-трговијaта во Македонија, Grouper.mk, оваа година го прославува својот седми роденден, за кој што велат е нивниот...

Онлајн полиса за регистрација на возила од Еуролинк Осигурување

 Заштедете време при регистрација на вашето возило. Од денес со Еуролинк можете да ја купите вашата полиса за регистрација на вашето возило брзо и едноставно, преку...

Холандија стана втор најголем извозник на храна во светот

Холандија ја намали употребата на вода за 90% и речиси целосно ја изфрли употребата на пестициди, а сепак успеа да стане вториот најголем извозник...

Најдобриот мотивациски говорник за менаџмент на Балканот доаѓа во Скопје

Асоцијацијата на менаџери на Македонија (АММ) за прв пат го носи во Скопје, Дарко Мирковиќ, најдобриот мотивациски говорник за менаџмент на Балканот Дарко Мирковиќ има...

НАЈПОПУЛАРНИ