-1.8 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: мај 1, 2018

Седум прашања кои ќе ви помогнат ефективно да ги поставите целите на вашиот тим

Доколку сте лидер кој предводи тим, прво нешто што мора да го направите за да бидете поефективни е да го намалите периодот кој ви...

Македонски тим меѓу топ 10 на #Google #HashCode програмерскиот натпревар во Даблин

Македонскиот тим на Netcetera се пласираше во топ 10 на #Google #HashCode од вкупно 5,000 тимови! Ова е одличен пласман на нашиот тим на програмерскиот натпревар во...

ВИДЕО: Куферот на надувување Fugu за неколку секунди се претвора од рачен багаж во...

Високотехнолошкиот багаж сега е тренд во светот на технологијата. Сепак, куферот Fugu е малку поинаку паметен. Ги нема дигиталните ѕвона или свирки на другите...

Пет филма од минатата година кои секој претприемач треба да ги погледне

Иако веќе сме скоро до половина на 2018 година, доколку сте ги пропуштиле овие извонредни филмови од минатата година, дефинитивно треба да ги погледнете...

ВИДЕО: Руската пловечка нуклеарна централа Akademik Lomonosov исплови на првото патување

Контроверзната руска пловечка нуклеарна електрана, која уште ја нарекуваат „нуклеарен Титаник“, отплови на првото поморско патувањ, а целта е да однесе енергија до Арктикот....

Се одржа првата национална конференција за проектен и ИТ менаџмент во Скопје

На првата национална конференција за проектен и ИТ менаџмент која се одржа во Скопје беа претставени многу новитети од овие области, најновите трендови во...

Ова се македонските активисти кои ќе ја променат иднината на храната

Сѐ поголемиот број на население во светот, во комбинација со ограничените ресурси и негативните економски трендови го доведуваат во прашање квалитетот на храната и...

Охридска банка ја најави втората летна школа „Биди банкар“

Втора година по ред, Охридска банка Сосиете Женерал, организира интензивна летна школа за сите заинтересирани студенти кои се во завршна година на додипломски студии...

НАЈПОПУЛАРНИ