-1.8 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: мај 3, 2018

Овој велосипед е осетлив на допир

Холандската компанија за производство на велосипеди ги претстави најновите модели на Smart S и X велосипедите. Компанијата тврди дека со овие велосипеди ниеден крадец...

Tip of the Week – Надворешни соработници

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Дејв Бирс, Џон Буркхарт и Мет Дезмије се новите говорници на конференцијата Spark.me 2018

Организацискиот тим на Spark.me, една од најголемите маркетинг конференции во југоисточна Европа, која ќе се одржи од 26 до 27 мај во Будва (со...

Милијардер од Пакистан сака да го купи стадионот Вембли

Англиската национална гордост, стадионот Вембли наскоро би можел да добие нов сопственик. Потврдено е дека Англискиот фудбалски сојуз е во преговори со Шахид Кан,...

Банкротираше компанијата Cambridge Analytica!

Британската консултантска компанија Cambridge Analytica која се најде во центарот на скандалот со злоупотреба на приватни податоци од неколку милиони Facebook корисници, ќе се затвори...

ОКТА одбележува 40 години постоење

ОКТА 40 години е синоним за сигурна и безбедна испорака на квалитетни горива на домашниот пазар и во регионот. Токму годинава, компанијата, која е...

Логото на Volkswagen заминува во историјата

Логото на германскиот автомобилски гигант веќе долга низа години е едно од најпрепознатливите во атомобилска индустрија. Но, се чини дека и нему му се...

Веро во сабота отвора нов супермаркет во скопски Карпош 3

Компанијата „Веропулос“ во сабота свечено ќе го отвори својот дванаесетти „Веро“ маркет во земјава лоциран во скопската населба Карпош 3. Големото отворање ќе се...

Адора инженеринг награди 12 среќни купувачи на дом со патување во Рим

„Најмногу љубов и уживање на m², во новиот дом и во вечниот град Рим“ е слоганот под кој 12 купувачи на стан од Адора...

Што се случува со парите фрлени во Фонтана ди Треви – повеќе од 1...

Ако некогаш сте биле во Рим, сигурно сте ја посетиле најпознатата италијанска фонтана, Фонтана ди Треви. Најголем дел од бројните туристи фрлаат парички во...

НАЈПОПУЛАРНИ