-1.8 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: мај 13, 2018

Facebook планира да лансира своја криптовалута?

Facebook, наводно, планира да лансира своја криптовалута, пишува The Verge. Засега не се познати деталите, но од компанијата истакнаа дека се фокусирани на користење криптовалути...

Од вторник влегуваат во употреба новите 10 и 50 денарки

Од вторник ќе бидат воведени полимерни банкноти со апоенска вредност од 10 до 50 денари, кои ќе имаат подолг век на траење за разлика...

ВИДЕО: Airing е минијатурен гаџет кој ќе ве спаси од проблемите со слип апнеа...

Опструктивна слип апнеа (OSA) е состојба која е предизвикана од блокирање на дишните патишта кога мекото ткиво од задниот дел од грлото се опушта...

Apple и Goldman Sachs лансираат заедничка кредитна картичка

Apple и Goldman Sachs ќе лансираат заедничка кредитна картичка во 2019 година како еден предизвик за големите банки, пишува Daily Mail. Apple работи на развивање на...

„Дом со нула отпад“ отсега и на македонски, книга која учи како да живееме...

„Ако нула не е целта за намалување на отпадот, тогаш која е целта?“, беше едно од прашањата кои инспиративната Беа Џонсон или позната како жената...

Анализа: 112 од вкупно 120 пратеници користат Фејсбук, а Твитер имаат 31 народен избраник

112 од вкупно 120 пратеници во Собранието на Република Македонија користат Фејсбук, покажа најновата анализа спроведена во периодот 07-11.05.2017 година. Бројот е зголемен за...

Жената која била одбиена 148 пати од инвеститори, по овие две промени добила инвестиции...

Кетрин Миншу е извршен директор на компанијата The Muse. Во своите први 148 претставувања пред инвеститори, Кетрин никако не можела да ги убеди да...

НАЈПОПУЛАРНИ