14 C
Skopje
понеделник, февруари 24, 2020

Дневни Архиви: мај 16, 2018

Над 250 фирми заинтересирани за средства од третиот столб на Економскиот план за раст

Во организација на Регионалната стопнаска комора – Штип денеска Фондот за иновации ги презентираше четирите мерки од веќе објавениот оглас  за добивање средства за...

Научници од МИТ открија начин морската вода да ја претворат во вода за пиење...

Научници од Технолошкиот институт на Масачусетс открија решенија како со помош на соларна енергија да ја претворат солената морска вода во вода за пиење....

НАЈПОПУЛАРНИ