12 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020

Дневни Архиви: јули 15, 2018

Фолксваген и Рено ќе претстават услуги за заеднички превоз со електрични возила

Фолксваген и Рено ги објавија плановите да им понудат на своите клиенти услуги за споделување на електрични автомобили. На овој начин, компаниите се надеваат...

ВИДЕО: Овој гаџет ја претвора секоја цепаница дрво во „шведски оган“

Оваа алатка е одлична за сите кои обожаваат да кампуваат во природа. Без разлика дали се работи за зима или лето, температурите во шумата...

Утре почнува изградбата на фабриката на американскиот инвеститор „Дура“ во Бунарџик

Во технолошко-инудстриската зона кај Скопје утре ќе пончне изградбата на производствениот капацитет на американската компанија „Дура". Станува збор за компанија од автомобилската индустрија, а...

Македонски студенти по архитектура и дизајн ја креираа оваа вертикална градина за зачини

Студентите кои учествуваа во седумднвената летна работилница во Јавна соба изработија прототип на мобилна вертикална градина за одгледување на зачини, решение кое може да...

Форбс ја објави листата на жени-милијардерки. Кајли Џенер е најмладата!

“Во 21-вата година, таа ќе стане најмладата милијардерка која сама успеала. Добредојдовте во времето на екстремното влијание на славата“, вака гласи најавата на „Форбс“...

ВИДЕО: Gravity Light е иновативно решение кое генерира струја под тежина

Gravity Light  е иновативно решение кое генерира струја при подигање тежина. Овој уред е комбинација од кинетичка и потенцијална енергија. Денес 1 од 5...

НАЈПОПУЛАРНИ