7 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: јули 21, 2018

Успешен експеримент во Нов Зеланд: четири дена работа неделно за иста плата!

Компанијата од Нов Зеланд, која во март ја намали работната недела на четири дена, постигна необичен успех. Дури 78 отсто од вработените сметаат дека...

„Singapore Airlines“ прогласена за најдобра авиокомпанија во светот за 2018-та година,

„Singapore Airlines“ беше прогласена за најдобра авиокомпанија во светот за 2018-та година, станува јасно од годишното истражување на „Skytrax“. Сингапурската компанија ја добива оваа...

ВИДЕО: Со Hard Wall Takker можете да заковете клин и во најцврстите ѕидови без...

Колку пати ви се случило да си купите или да добиете на подарок некоја убава уметничка слика и сакате да ја ставите на ѕид?...

Најпознатиот синџир хотели во светот Marriott ќе ги отстрани пластичните сламки од сите 6.500...

Не секоја пластика за еднократна употреба е исто опасна. Кога една компанија за океански транспорт ги забрани пластичните сламки беше очигледно зошто - од...

Биткоин повторно со вредност над 7.500 долари

Криптовалутите повторно почнаа да зајакнуваат после одреден период на постојан пад. Најголем раст повторно бележи најпопуларната криптовалута, биткоин кој за првпат од почетокот на...

Почна аплицирањето за 20 милиони денари од Програмата за рурален развој

До 21 август земјоделците ќе може да аплицираат за добивање на финансиска поддршка од Програмата за рурален развој преку Мерката 121.4 „Набавка на систем...

Instagram почна да прикажува кои од вашите пријатели се онлајн

Instagram, популарната социјална мрежа за споделување фотографии која е во сопственост на Facebook, доби нова надградба која ја носи и опцијата Activity Status. На официјалниот...

Да се купува половна облека од „Копче“ е одговорно и еколошко дело!

Во мај годинава, во Скопје беше отворена првата продавница за половна облека на Црвен крст, наречена „Копче“. За концептот на „Копче“, кој значи да...

ВИДЕО: Компанијата Aston Martin направи спортски летачки автомобил

Компанијата Aston Martin на саемот за летачки превозни средства Farnborough Airshow претстави концепт за летачки автомобили наречен Volante Vision, кого го нарекуваат уште и...

НАЈПОПУЛАРНИ