13 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020

Дневни Архиви: јули 26, 2018

Lidl направи иновативeн плакат со подароци за љубопитните минувачи

Во рамки на маркетиншко-комуникациската кампања „Сите знаат - дека си го проверил квалитетот", Lidl им приреди изненадување на ранобудните во Љубљана, пренесува Marketing365.mk. На голем...

Ова е „најзелениот“ весник во светот – откако ќе го прочитате можете да го...

Во Јапонија еден од најпознатите издавачи на дневни весници направи 100% одржлив весник. Доколку го посадите весникот, ќе процвета. Јапонија уште еднаш покажува колку...

Vip со нова понуда за сите млади кои сакаат предизвици и добра забава

Вип продолжува да ги збогатува содржините за сите млади на возраст од 18 – 26 години, овојпат со креирање на можноста да станат дел...

Подобра еколошка инфраструктура, една од целите на новата стратегија на ЕБРД за Македонија за...

Кон крајот на годината се очекува да биде одобрена новата стратегија за Македонија на Европската банка за обнова и развој, за која разговараа денеска...

Имитација на брендови: „Искрена“ форма на ласкање или безочно крадење на туѓиот труд?

Иако е позната изреката дека “копирањето е искрена форма на ласкање“, односно имитацијата на вашиот производ е своевидна потврда дека тоа што го правите...

Стартува со изградба нова фабрика за автомобилски кабли во Бунарџик

  Почна изградба на нова фабрика од автомобилската индустрија во Бунарџик. Инвестицијата на турската компанија Мурат Тиџарет првично ќе изнесува околу 7 милиони евра, со...

Мате Римац отвора компанија во Сплит каде ќе има 100 вработени

Компанијата Rimac Automobili на хрватскиот претприемач Мате Римац се проширува во Сплит каде ќе отвори развоен центар кој ќе биде втор во Хрватска после оној...

Завршни настани на проект реализирани и во општините Велес, Куманово и Битола

Изминатите три дена беа реализирани последните три завршни настани во рамки на проектот „Креирање на поволен деловен амбиент и обезбедување подобра системска поддршка на...

Експертите предупредуваат: луѓето ги трошат годишните резерви на планетата Земја за само 7 месеци

Жителите на планетата Земја ги трошат нејзините ресурси во рекордно време, покажуваат најновите проценки. Таканаречениот Earth Overshoot Day е денот кога ќе ги потрошиме годишните...

НАЈПОПУЛАРНИ