30 C
Skopje
сабота, август 15, 2020

Дневни Архиви: август 4, 2018

Овие три прашања му помагаат на шефот на Amazon да ги вработи најдобрите луѓе

Изминатиот период за Amazon и неговиот основач и извршен директор, Џеф Безос, беше фантастичен - акциите на компанијата и пазарната вредност постојано растат и...

Google подготвува цензурирана верзија на пребарувачот за кинескиот пазар

Кина е позната по својата цензура на Интернет. Многу мобилни апликации кои слободно се користат во остатокот од светот во Кина, едноставно, не се...

Twitter и Facebook изгубија една петтина од вредноста

Twitter и FacebookTviter изгубија една петтина од својата пазарна вредност по соопштувањето на разочарувачките податоци за порастот на бројот на корисници. Акциите на Twitter...

Water Walker е лична теретана под вода

Подводната лента за трчање Water Walker ќе го однесе вашето вежбање буквално до нови длабочини. Ваквиот начин на вежбање создава многу помал притисок врз...

Уште три уреди на Motorola добија Android Enterprise Recommended сертификат

Moto g6, moto g6 play и moto z3 play веќе се дел од Android Enterprise Recommended (AER). AER е водечка програма на Google која...

Taзе брачните парови можат да испратат плакета со нивните имиња во вселената

Небото повеќе не е граница за заљубените кои бараат необични начини да го одбележат бракот. Една јапонска компанија сега на нововенчаните им нуди да...

Некои апликации ја „јадат“ батеријата на телефонот, но има решение

Батеријата на паметниот телефон се празни побрзо од вообичаено? Можеби проблемот е некоја од следните апликации. Poslovni Dnevnik направи листа со апликации кои ја празнат батеријата...

Најголемата хрватска туристичка компанија Valamar Riviera ќе ја забрани употребата на пластични сламки

Најголемата хрватска туристичка компанија се приклучи на еколошката акција за заштита на околината која неодамна во своите хотели, ресторани и барови ја стартуваа најголемите...

Мало парче земја, обоено во виолетово. Ова е македонската органска лаванда!

На 700 метри надморска височина на висорамнината Витачево  во близина на Кавадарци се наоѓа овој рај кој што го гледате на фотографиите. На површина...

НАЈПОПУЛАРНИ