25 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020

Дневни Архиви: август 11, 2018

Велосипед кој наместо да го возите исправени, седите како на стол

Сите знаеме дека не е најудобно подолго време да се вози еден велосипед, без разлика на тоа каков седиште сте купиле. Проблемот е во...

На Messenger стигнуваат нови интересни опции и игри

Asteroids Attack и Don't Smile се две нови игри во проширена реалност кои корисниците на Facebooк Messenger можат да ги играат во групните видеоповици,...

Египетски студенти направија автомобил кој наместо гориво троши воздух

Група египетски студенти направија возило за еден човек дизајнирано како решение з се повисоките цени на горивата и промовирање на чистата енергија. Ова возило...

Поради климатските промени, шампањското ќе го изгуби препознатливиот вкус

Ако планирате за следаната голема прослава да отворите шише шампањско, можеби нема се да оди како што сте планирале. Сезонските промени, кои во изминатите...

Македонскиот бренд ДИАС создава уникатни дизајнерски чевли и чанти

Водејќи се од љубовта кон чевлите, особено кон уникатните, дизајнерски модели, Драгана Ангелоски пред нешто помалку од две години ја започна приказната на ДИАС....

ВИДЕО: Coolair е минијатурен клима-уред кој можете да го носите секаде со себе

Летата стануваат се потопли и понеподносливи. Подготвени ли сте за тоа? Со оваа мала кутија ќе бидете подготвени. Ова лето е долго, станува се...

Русија најави забрана на увозот на праски од Македонија од 15 август

Летово од Македонија во Русија беа извезени три милиони килограми  праски, а оттаму поради соменж дека се заразени се вратени 120 илјади килограми Русија најави...

НАЈПОПУЛАРНИ