25 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020

Дневни Архиви: август 12, 2018

Пет совети за управување со времето кои ќе ви помогнат во кариерата

Покрај непрекинатото учење нови вештини постои уште една работа која може да ви помогне да бидете успешни - контролата над тоа како го трошите...

YouTube објави список со најдобрите телефони за гледање видеа

Samsung  во најавaта за својот најнов мобилен телефон Note 9 се пофали дека нивниот нов уред е најдобриот YouTube мобилен телефон за 2019 година....

Facebook и Instagram воведоа алатки за контрола на времето

Facebook и Instagram воведоа нови алатки за кои тврдат дека ќе им помогнат на корисниците во контролирање на времето кое го поминуваат на социјалните...

Успешно лансирана соларната сонда на НАСА која ќе се приближи до Сонцето поблиску од...

Иако вчера поради некои технички проблеми беше одложено патувањето на вселенското летало на НАСА, денес, сепак, беше лансирана од вселенскиот центар „Џон Ф. Кенеди“...

Социјалните мрежи ги „заробуваат“ децата на ниво на 3-годишници

Напредокот на технологијата, Интернетот и социјалните мрежи драстично го променија начинот на кој што живееме. Дел од тие промени се позитивни, а дел негативни....

Американец направи пловечки дрон кој ќе спречи давење на децата

Ли Камбар од Феникс, Аризона, САД, направи дрон чија задача е да спречи потонување на децата. Станува збор за дрон наречен Morningstar SOS, кој...

Икеа Србија со 2 милиони посетители за една година

Речиси два милиона граѓани ја посетија продавницата на Икеа во Србија за една година откако е отворена, соопшти денеска компанијата. Меѓу најпродаваните производи на Икеа...

Токио е најиновативен град во светот!

Токио е прв на листата на најиновативни градови на светот, оставајќи ги зад себе Лондон и Њујорк. Главниот град на Јапонија бележи забрзани технолошки...

НАЈПОПУЛАРНИ