12 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020

Дневни Архиви: август 23, 2018

Електромобилите иднината во светот, Македонија се обидува да фати чекор

Електричните автомобили полека, но сигурно, ги освојуваат светските пазари. Се повеќе автомобилската индустрија се насочува кон производството на овој тип автомобили како поекономични и...

Правилото на 5 часа кое го следат Бил Гејтс, Џек Ма и Илон Маск

Замислете штотуку сте влегле дома по еден напорен ден на работа. Гладни сте и истоштени, само сакате да одморите на кратко. Земате нешто да...

ВИДЕО: Тоалет направен специјално за беспомошни стари луѓе

Neptune Toilet Lift е неверојатно олеснување и за луѓето на кои им е потребна помош за да одат во тоалет, а и на тие...

Либерализација на струјата стартува од 1 јануари – останува евтината струја

Нема одложување на либерализацијата на пазарот на електрична енергија. Од 1 јануари следната година и домаќинствата слободно ќе може да избираат од кого ќе...

Tip of the Week- Заднината на успехот

Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Најновиот, супер моќен член на Галакси семејството – Галакси Ноут9 (Galaxy Note9) претставен во...

Галакси Ноут 9 (Galaxy Note 9) - создаден да го следи секој ваш чекор во динамичното секојдневие со својот целодневен перформанс, ново “С“ Пенкало...

Benetton изгуби две милијарди долари по трагедијата во Џенова

Имотот на семејството Benetton, eдно од најбогатите во Италија за само една недела се стопи за две милијарди долари поради катастрофата во Џенова, каде...

Британија ја зацврсти позицијата на светски центар за тргување со валути

Британија  ја потврди својата позиција на светски центар за тргување со валути, две години по референдумската одлука за излегување на земјата од ЕУ, покажа...

Што е подобро: едноставна лозинка лесна за хакирање или силна лозинка тешка за паметење?

Било да практикуваме онлајн шопинг, да плаќаме сметки онлајн или да користиме социјални медиуми, нашиот живот е исполнет со онлајн  профили и лозинки. За...

НАЈПОПУЛАРНИ