30 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020

Дневни Архиви: август 26, 2018

Aдора Инженеринг доби интернационална награда за воведување на Boutique real estate концепт за комплексот...

Адора инженеринг од Светската маркетинг организација, во Амстердам е наградена со златен медал за квалитет, за воведување на Boutique Real Estate концептот во Југоисточна...

Истражете ги океаните и морињата со овој подводен скутер

Нуркањето во море или океан отвора еден цел свет под водата, но движењето под вода со помош само на рацете и нозете може навистина...

Токио е град со најдобра репутација во светот

Според годинашното истражување на Институтот за мерење на репутацијата на Forbеs, Reputation Institute, Токио е град со најдобра репутација во светот. Во истражувањето City...

Sony го претстави своето паметно куче-робот Aibo

Новиот робот на Sony, Aibo, конечно ќе пристигне во САД. Јапонскиот технолошки гигант најави дека специјалната First Litter Edition ќе почне да се продава...

Компанијата која ја прави прочуената пушка „калашњиков“ ќе му конкурира на Илон Маск –...

И покрај се поголемата конкуренција, за многумина Tesla и понатаму е синоним за електрични автомобили и честопати новите модели на е-возила се споредуваат токму со...

Snapdragon 700 ќе донесе поиздржлива батерија и вештачка интелигенција во мобилните уреди

Snapdragon 700, новиот чип на Qualcomm ќе биде позициониран под средната класа смартфони, но ќе нуди функции како за предводник Од компанијата соопштија дека дел од функциите...

Oгласувачите планираат да инвестираат 30 милијарди долари во онлајн видео огласување

Пoрталот Маркетинг365  писшува за најновите трендови претставени во Global Ad Trends на WARC, со фокус на видео огласувањето Се очекува дека огласувачите оваа година ќе потрошат вкупно...

Момо, нова опасна игра се шири на социјалните мрежи

По „Синиот кит", опасна игра поради која неколку стотици деца во светот извршија самоубиство, се појави уште една контроверзна онлајн игра - „Момо“, која...

Касперски Лаб предупреди за нов вид хакерски напади

Нов тип хакерски напади може да користат туѓи смартфони за „копање” криптовалути. Тоа хакирање се нарекува „криптоџекинг” (упад во туѓ систем заради бизнис со...

Уникатните магични теглички, нов начин да спакувате подарок

Безброј бои,  форми и ликови, за исто толку причини и поводи да можат да се одбележат со нив. Магичните теглички се нова форма во...

НАЈПОПУЛАРНИ