29 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

Дневни Архиви: октомври 28, 2018

Професор од Кавадарци направи паметна училишна табла

Професор од Кавадарци направи паметна училишна табла, а неговиот пронајдок веќе има освоено два златни медала во Македонија. Во изјава за МИА, професорот Димитрија...

Подгответе се за годишни одмори во облаците на Венера

Често не сме свесни дека најблиската планета до Земјата не е Марс, туку Венера, односно светлечко тело кое на ноќното небо секогаш свети најсилно...

Facebook развива сопствени очила за проширена реалност

Facebook досега многу инвестираше во вирутелната реалност, најмногу преку компанијата Oculuѕ, која произведува очила за виртуелни игри, но најпознатата социјална мрежа во светот потврди...

Сликовниците „Еко дете“ на „Визарт“ се читаат и се садат

„Еко дете“ е специјализирана колекција за деца изработена од рециклирана хартија, која може и да се засади бидејќи во себе има семе од различни...

Ватикан направи своја верзија на играта Pokemon GO

Папата Францис е обожавател на новата игричка за паметни телефони, која е верзија на мегапопуларната игра Pokemon GO. Играта Follow JC GO е достапна...

НАЈПОПУЛАРНИ