19.2 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019

Дневни Архиви: ноември 4, 2018

Науката вели дека сте најкреативни кога сте поспани

Марике Вит и Роуз Зекс направиле истражување во коешто вклучиле 428 студенти, при што студентите морале себеси да се класифицираат како личност која најмногу...

ВИДЕО: Австралија ја доби првата машина во светот која прави секакви вештачки бранови

Оваа џиновска машина прави вештачки бранови и може целосно да го смени начинот на кој ќе се сурфа во иднина. Машината за бранови е...

Водете го своето куче со вас на работа – еве како може да ви...

Луѓето коишто имаат домашни миленичиња знаат колкава љубов добиваат од нив, па затоа и тешко се одвојуваат од нив и настанува проблем кога треба...

Скопјани уживаа во перформансите на најновиот Ford Focus

Жителите на Скопје уживаа во тест возењата на најновиот модел на Ford Focus, како дел од промотивната кампања на Ми-Да Гранд Моторс. Со најновиот Focus,...

ВИДЕО: Роботот Софија тргна на првата светска турнеја

Хуманоидот Софија, кој минатата година доби државјанство во Саудиска Арабија, тргна на првата светска турнеја, а во Азербејџан доби роботска виза. Софија ја доби...

НАЈПОПУЛАРНИ

Во САД ќе се отвори првиот ресторан кој ќе продава производи...

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе продава производи направени со марихуана во својата редовна понуда. Lowell Cafe е...

Иновации, подобрување на животната средина и развој на идните професии во...

Oсмото издание на Самитот Македонија2025, кој претставува водечка регионална конференција за споделување на последните светски трендови во бизнисот, економијата, технолошките иновации и етичкото лидерство,...

Најпознатиот фаст фуд синџир за пилешко месо KFC ќе почне да...

Подгответе се за „месо без месо“, новина од најпознатиот фаст фуд синџир за храна од пилешко месо, KFC, која уште повеќе ќе ја вжешти...

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....