19.2 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019

Дневни Архиви: ноември 10, 2018

Овој кинески хотел се наоѓа под земја и под вода

Подножјето на планината Тианмен, која некогаш била каменолом, сега го краси чудесното здание - хотелот InterContinental Shanghai Wonderland. По десет години изградба, хотелот сега...

Тројца најсреќни учесници на наградната игра на ЕВН добија iPhone 8

Наградната игра на ЕВН за промоција на e-фактура заврши со извлекување на среќните добитници на 3 телефони iPhone 8. Стојанова Надица од Штип, Александар...

Озонската обвивка конечно почна да заздравува и целосно ќе се поправи до 2060 година

Конечно добри вести за животната средина. Обединетите нации објавија извештај во кој се вели дека озонската обвивка почнува да се поправа. Доколку продолжи сегашната...

Ова се петте најскапи продукти во светот

Гурманите ширум светот сакаат да пробуваат ексклузивни и ретки продукти, состојки и зачини. Ако и вие сакате да експериментирате, а можете да си го...

НАЈПОПУЛАРНИ

Во САД ќе се отвори првиот ресторан кој ќе продава производи...

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе продава производи направени со марихуана во својата редовна понуда. Lowell Cafe е...

Иновации, подобрување на животната средина и развој на идните професии во...

Oсмото издание на Самитот Македонија2025, кој претставува водечка регионална конференција за споделување на последните светски трендови во бизнисот, економијата, технолошките иновации и етичкото лидерство,...

Најпознатиот фаст фуд синџир за пилешко месо KFC ќе почне да...

Подгответе се за „месо без месо“, новина од најпознатиот фаст фуд синџир за храна од пилешко месо, KFC, која уште повеќе ќе ја вжешти...

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....