7.6 C
Skopje
сабота, февруари 22, 2020

Дневни Архиви: ноември 22, 2018

Tip of the Week – Различни перцепции

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Meѓународна изложба Expo&кулинарски разговори на недела на дизајнот во Скопје

Во рамки на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week), традиционално најмногу внимание привлекува меѓународната изложба ЕКСПО (EXPO). Годинава, оваа целина ја сочинуваат...

YouTube ги дуплира рекламите на почетокот на видеата за да нема многу паузи

YouTube ќе ги дуплира рекламите на почетокот на видеата за да нема толку прекини при гледањето. Многу корисници на YouTubea не ги сакаат рекламите кои...

Популарната хрватска апликација Photomath доби 6 милиони долари

Едно лице од хрватската ИТ сцена веќе долго време постигнува фантастични резултати на глобално ниво - Дамир Сабол со апликацијата Photomath. Photomath е фантастична...

Black Friday „лудилото” на Gouper започнува денес!

Утре е најголемиот шопинг празник на попустите Black Friday, а најголемиот сајт за попусти во земјава, Grouper.mk, најавува дека големите попусти до 95% кај...

Financial Times го спореди Хрватот Мате Римац со мегапопуларниот иноватор Илон Маск

Financial Times објави голем напис за  Мате Римац, во кој во самиот вовед пишува дека многумина го споредуваат со Илон Маск. Наведуваат дека заедничко...

Цукерберг за CNN: Останувам на чело на Фејсбук

Основачот на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, во интервју за Си-ен-ен изјави дека нема да ја напушти својата функција и дека ќе остане на чело на...

Жарко Костиќ: Клучoт за високата мотивација е во секојдневно поставување нови цели!

Мотивацијата е секогаш поврзана со иднината и постигнување на нешто.  Поврзана е со некоја цел. Мотивацијата исто така зависи и од продуктивноста. Колку е...

Десет песни со кои Стив Џобс го тренираше својот мозок

Стив Џобс најверојатно слушал песни за да се опушти, да си ја развива креативност и да го прочисти својот ум. Музиката е еден од...

Универзитетот Американ Колеџ Скопје организира маркетинг конференција на 13 декември

Универзитетот Американ Колеџ Скопје (УАКС) ја организира 1-та годишна маркетинг конференција за применети маркетинг и комуникациски трендови, на 13 декември (четврток) 2018 година, во Скопје во Сити Хол...

НАЈПОПУЛАРНИ