19.2 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019

Дневни Архиви: ноември 24, 2018

Оваа комбинација од автомобил и хотелска соба ќе направи револуција во патувањето!

Автономниот атнички пакет (ATS) претставува комбинација од хотелска соба и автомобил. Хотелската соба на тркала ја осмисли Стив Ли од Торонто, кој на јавноста...

Адора инженеринг и Завар дизајн последните заеднички дизајн проекти за домување ги  претставија на...

Адора инженеринг и Завар дизајн со заеднички изложбен простор и последните дизајн проекти во објектите за современо домување, се претставија на 8-то издание на...

Почнува со работа Cinesseum, првото онлајн кино во светот

Отсега преку Cinesseum секој што е поврзан на Интернет ќе може од удобноста на сопствениот дом за ужива во најновите остварувања на светската кинематографија....

Ова се најдобрите земји за привлекување таленти!

Било да сакате да ги развивате своите вештини или да се опкружите со колеги кои ќе ве инспирираат, треба да размислите за живот во...

Кој регион во Република Македонија има најголем удел во БДП?!

Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2016 година, најголемо учество во бруто-домашниот производ на Република Македонија има Скопскиот регион со 43.1%, додека најмало...

Голем е интересот на компаниите за кредитот на Шпаркасе банка од ЕБOР!

Неодамна Европската Банка за обнова и развој одобри кредит во износ од 10 милиони евра на Шпаркасе Банка Македонија за кредитирање на инвестициски проекти...

Германија ќе почне со затворање на електраните на јаглен

Германија ќе почне со затворање на електраните на јаглен во западниот дел од земјата, соопшти магазинот „Шпигл“ повикувајќи се на интерни документи на владината...

Лондон забранува рекламирање нездрава храна во јавниот превоз

Британската престолнина најави забрана за огласување нездрава храна во јавниот превоз, истакнувајчи дека со тоа сака да помогне во борбата против гојазнста кај децата....

НАЈПОПУЛАРНИ

Во САД ќе се отвори првиот ресторан кој ќе продава производи...

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе продава производи направени со марихуана во својата редовна понуда. Lowell Cafe е...

Иновации, подобрување на животната средина и развој на идните професии во...

Oсмото издание на Самитот Македонија2025, кој претставува водечка регионална конференција за споделување на последните светски трендови во бизнисот, економијата, технолошките иновации и етичкото лидерство,...

Најпознатиот фаст фуд синџир за пилешко месо KFC ќе почне да...

Подгответе се за „месо без месо“, новина од најпознатиот фаст фуд синџир за храна од пилешко месо, KFC, која уште повеќе ќе ја вжешти...

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....