-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 20, 2018

Самсунг ги најавува новите телевизори за 2019 година

Самсунг ги најавува новите телевизори за 2019 година кои го подобруваат вашиот животен стил - „Фрејм“ и „СЕРИФ ТВ“ кои ќе бидат претставени на ЦЕС 2019. „Фреjм“ и „Сериф“ телевизорите за 2019  година се комбинација...

Tip of the Week: Тебе да ти е убаво!

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

ВИДЕО: Оваа златна веце школка на Луј Витон чини дури 100.000 долари

Овој тоалет е направен од 24 чанти на луксузниот моден бренд Луј Витон и чини дури 100.000 долари. Тоалетот е целосно функционален и ви...

LG наскоро ќе почне да продава телевизори кои ќе се виткаат во ролна

Прототипот на екранот кој ќе може да се витка во ролна, прикажан на Саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас на почетокот на годинава,...

Битолска млекара ја завршува годината со едукација на своите фармери

Во рамките на активностите за унапредување на соработката со своите партнери, Млекара АД Битола организираше наменска панел-дискусија со своите најголеми фармери-кооперанти, со цел информирање...

Виталиа со нова модерна веб страница – прозорец кон здравиот начин на исхрана

Македонската компанија за здрава храна Виталиа лансираше нова веб - страница со „светски“ изглед, која содржи интересни и корисни едукативни содржини за сите вљубеници...

Македонско-британскиот стартап Cognism собра 3 милиони во нова рунда инвестиции

Cognism, платформата за забрзување на продажбата коja на организациите им дава поинтелигентен начин во барањето на квалификувани клиенти (prospecting), вчера објави дека затвориле  3...

Илон Маск го претстави првиот подземен тунел во Лос Анџелес

Луѓето често го потценуваат Илон Маск и неговите идеи. Од ракети до електрични автомобили и пламенофрлачи, тој го смени светот. За разлика од нормалните...

Револуционерен нов тест открива кој било вид канцер за само десет минути

Научници од Универзитетот Бризбејн дојдоа до откритие кое би можело целосно да го промени начинот на кој се открива и лечи канцерот. Имено, канцерот...

Научниците предупредуваат: На тинјеџерите им треба сон, утринската настава треба да почнува подоцна

Логично е ученциите да спијат подолго ако наставата почнува подоцна, но малку е познато дека подолгиот сон има позитивно влијание на нивното здравје, среќа...

НАЈПОПУЛАРНИ