4.3 C
Skopje
понеделник, јануари 27, 2020

Дневни Архиви: јануари 4, 2019

УЈП воведува систем за автоматски поврат на даноци

  За редовен и автоматски поврат на ДДВ кон фирмите и пребивање на претплата на даноци кон сите даночни обврзници, Управата за јавни приходи направи...

Потпишан договорот за заем за соларна централа во Осломеј

Вкупно седум милиони евра ќе чини изградбата на новата соларна централа кај кичевски Осломеј, најавија компанијата ЕЛЕМ и Европската банка за обнова и развој на...

АНАЛИЗА: 79 од вкупно 81 градоначалник во 2018 година користеле социјални медиуми

И минатата година градоначалниците биле најактивни на Фејсбук, по што следуваат Инстаграм и Твитер Седумдесет и девет од вкупно 81 градоначалник го користат Фејсбук во...

Автомобилот на годината за 2018 година и мажот на годината за 2018 – моќно...

Мажот на годината за 2018, д-р Владимир Чадиковски е горд сопственик на сосема нов Volvo XC40 D4 2.0L 190hp Momentum AT8 AWD Автомобилот на годината...

Научниците тврдат дека поради јаглерод диоксидот во воздухот стануваме се поуморни и поглупави

По прв пат научниците предупредуваат какви ефекти има растот на емисијата на штетни гасови врз когнитивната способност на луѓето, а едно истражување покажува дека...

Coca-Cola прави газирана вода со јаглерод диоксид заловен од атмосферата

Газираната вода е одличена за освежување, а сега има газирана вода која можете да ја купите и да придонесете за борбата против загадувањето. Valser,...

Ова се најдобрите држави за живот, работа и за подобра плата

Преселувањето во странство ги зголемува приходите на работниците за 21.000 долари, а најдобро се платени работниците во Швајцарија, САД и во Хонгконг. Ова се...

НАЈПОПУЛАРНИ