6.3 C
Skopje
понеделник, јануари 27, 2020

Дневни Архиви: јануари 10, 2019

Наскоро истекува рокот за двете мерки за инвестиции во земјоделството од ИПАРД 2-програмата

За три недели, односно на 29 овој месец истекува рокот за поднесување барања за мерката 3 „Инвестиции во материјални средства за преработка и маркетинг...

Повик за доделување грантови на граѓански организации кои ќе формираат социјални претпријатија

ХЕРА – Асоцијација за здравствена едукација и истражување отвори јавен повик за граѓански организации за доделување грантови во истоимената програма на проектот „Отвораме можности“ со цел...

Со овој паметен „преведувач“ ќе можете да зборувате на дури 20 јазици

Овој уред ќе ви овозможи да зборувате на речиси секој јазик што ќе посакате без постојано да погледнувате во телефонот и да гледате што...

Од Битола се може – Инвеститорите чекаат на вашите идеи

„Од Битола се може“ за неполни две недели побуди интерес кај потенцијалните инвеститори Интерактивната и динамична панел дискусија под наслов „Од Битола се може (и)”...

Виталиа ја заврши успешната и јубилејна година со учество на меѓународниот саем ANUFOOD 2018...

Македонската компанија за производство на здрава храна - Виталиа имаше успешно претставување на Меѓународниот Саем ANUFOOD 2018 во Пекинг, Кина. Исклучително важен настан на...

Hyundai претстави автомобил кој може да оди

Додека многу автомобили се рекламираат како одлични за офроуд, Hyundai направи радикален нов чекор - претстави автомобил со „нозе“ кои можат да одат по...

Ова е најевтиниот електричен автомобил во светот – чини помалку од 9.000 долари

Ова е најевтиниот електричен автомобил во светот. Кинеската автомобилска компанија Great Wall Motor го претстави ORA R1 со почетна цена од малку повеќе од...

НАЈПОПУЛАРНИ