6.3 C
Skopje
понеделник, јануари 27, 2020

Дневни Архиви: јануари 11, 2019

Овие шест типови музика драстично ја зголемуваат продуктивноста

Музиката не е само средство за забава. Таа може да ја зголеми креативноста и да ни помогне да станеме попрoдуктивни. Слушањето музика може да...

Автопатот Миладиновци-Штип ќе се отвори кон крајот на месецов

Автопатот Миладиновци-Штип е целосно изграден, а по него ќе може да се вози откако ќе се изврши техничкиот прием, кон крајот на месецов – Автопатот Миладиновци-Штип...

Со Битолското чупе во зимски авантури!

Сигурно веќе добро го знаете омиленото Битолско чупе, она насмеано девојче во традиционална носија, со дрвена кантичка пресно млеко, кое е веќе добро препознатлив...

Ова се моментално топ 7 најдобри мобилни телефони во светот

Почетокот на годината е идеално време за осврт на најдобрите мобилни телефони. Во овој период се избработуваат листите со сите најдобри производи за минатата...

Илон Маск ја објави првата фотографија од вселенскиот брод за патувања до Марс

Основачот и извршен директор на компанијата SpaceX, Илон Маск, објави фотографија која го открива изгледот на тест вселенскиот брод наречен Starship (претходно BFR), кој...

Porsche постигна нов рекорд на испораки

Силна година за штутгартскиот производител на спортски автомобили, Porsche AG испорача  256.255 возила во светот во 2018 година повеќе од кога било досега. Ова...

Иновативност рецензија за Huawei Mate 20 Pro: Љубов на прв поглед!

Неколку дена бескрајно уживање со Huawei Mate 20 Pro. Премногу иновациии за откривање во еден уред за кој, дефинитивно после ова тестирање, може да кажам...

Лос Анџелес има апликација која предвидува земјотреси

Меѓу милионите апликации кои им се на располагање на корисниците на паметни телефони повремено се наоѓа по некоја која би можела да спаси животи....

Токио ќе постави роботи во метрото за да им помагаат на посетителите на Олимписките...

Јапонија ќе постави роботи во подземната железница вo Токио за да им помагаат на туристите во пресрет на Олимписките игри во 2020 година. Роботите...

НАЈПОПУЛАРНИ