25 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: јануари 28, 2019

Дали сте хроничен воркохолик? Еве четири совети како да направите баланс меѓу работата и...

Претприемачите се добро познати како воркохолици и многу често живеат преку својата работа, поминувајќи најмногу време работејќи, осмислувајќи нови стратегии и сонувајќи за идни...

Nokia го подготвува најмоќниот смартфон досега – ќе има дури 5 задни камери

Гласините за најмоќниот телефон на Nokiа досега, Nokia 9, кружат на Интернет веќе подолго време, а се чини дека се ближи крајот на исчекувањето...

„Витаминка“ од Прилеп годинава очекува поголем извоз во Русија

Прехранбената индустрија „Витаминка“ од Прилеп остварува 38 милиони евра годишен промет на домашните и на странските пазари, а извозот е дисперзиран во 45 земји....

Grouper ја започна Златната роденденска кампања со огромни попусти и познати брендови

Поминаа 8 години од започнувањето со работа на водечката компанија за е-трговија која ја промени оваа индустрија во Македонија. Преку понудата на атрактивните попусти...

Дојче Телеком e највреден европски телекомуникациски бренд

Компанијата ја достигна највисоката вредност на брендот во својата историја Дојче Телеком ја одбрани позицијата – највреден телекомуникациски бренд во Европа. Компанијата исто така е...

Кинеската компанија Haidilao го отвори првиот роботизиран ресторан во светот

Haidilao, компанија која управува со синџир ресторани во Кина, склучи партнерство со Panasonic и го отвори првиот ресторан со роботи во Пекинг. Ова е...

Кинеската влада го забрани и американскиот веб пребарувач Bing

Веб пребарувачот на Мicrosoft, Bing, наводно, е најновата жртва на забраните на западните интернет платформи во Кина. Интернет-страницата Bing повеќе нема да биде достапна...

Трите SUV возила на SEAT прв пат заедно во Барселона

„Новата SEAT Ateca игра клучна улога во нашата нова бренд стратегија. Моделот Ateca ја поттикна најголемата производна офанзива во историјата на SEAT.“ Ова беа...

Мастер шефот Марк де Јонг со курс за готвење во Јавна соба

Белгискиот мастер шеф Марк Де Јонг, секогаш трагајќи по различни „мисии” кои се тесно поврзани со кулинарството, традицијата и вредностите ќе биде шеф-домаќин на...

Потпишување договор за заем со ЕБОР за нови еко автобуси за ЈСП

Договор за заем со кој треба да се набават нови нископодни автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие Скопје ќе биде потпишан денеска во Министерството за...

НАЈПОПУЛАРНИ