20 C
Skopje
сабота, мај 30, 2020

Дневни Архиви: февруари 4, 2019

ФОТОГАЛЕРИЈА: Овој град е прогласен за светска престолнина на архитектурата!

Ако сакате да патувате и да се одушевувате на различната архитектура, имате многу причини да го посетите Рио де Жанеиро. Поранешниот главен град на...

Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати тестираат заедничка криптовалута

Досега повеќе пати слушнавме за криптовалути кои ги развиваат држави влади за сопствена употреба. Последниот таков пример беше Венецуела во 2018 година со валутата...

Триглав Осигурување воведува осигурување на малигни заболувања на пазарот

   Триглав Осигурување, денес, на Светскиот ден за борба против ракот, воведува нов производ на пазарот, осигурување на малигни заболувања. Ова покритие е дел од...

Доделен автомобил од Телеком на корисник од Скопје

Хајрулах Ајрулаи денеска ги доби клучевите од Peugeot 208, главната награда од при-пејд наградната игрa. Покрај автомобилот, во текот на наградната игра секој ден се...

Нови цени на горивата!

Се зголемувa цената на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,41%, односно за 2,60% во однос на рафинериските и...

Претставници на ЕБОР доаѓаат во посета на Македонија

Делегација од Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) од утре ќе престојува во четиридневна посета на Македонија и ќе има средби со владини...

Brand Finance Global 2019: Ферари е најмоќен светски бренд

Италијанскиот производител на автомобили Ферари повторно ја освои титулата на најмоќен светски бренд, според последниот извештај на Brand Finance Global 2019, претставен на Светскиот економски форум...

Колку пари се свртеа за време на најважниот ден за маркетиншката индустрија – Super...

Големото финале на професионалната американска фудбалска лига (NFL) Super Bowl,  не само што е најважниот спортски настан во САД, тој редовно ги руши рекордите...

Фондот за иновации и технолошки развој објави најнов „Предизвик за млади истражувачи“

Една од целите на современите образовни системи е да ги поттикне учениците слободно да размислуваат и да наоѓаат креативни решенија за проблемите и прашањата...

Овие женски чанти решаваат долгогодишен проблем – секогаш ќе можете да најдете што имате...

Основачот и дизајнер на компанијата FABRIKK, Кејт Пирсон, со својот најнов производ решава еден долгогодишен проблем на сите жени кои постојано претураат по чантата,...

НАЈПОПУЛАРНИ