18 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Дневни Архиви: февруари 6, 2019

Google избриша 29 апликации кои се користеле за крадење фотографии и измама на корисниците

Компанијата Google отстрани 29 апликации кои се користеле за крадење фотографии и измама на корисниците. Компанијата за безбедност Trend Micro откри 29 злонамерни апликации...

35 жени помлади од 35 години кои ја менуваат технолошката индустријата (1 дел)

Руцвана Башир, 31, соосновач и извршен директор на peek.com Руцвана Башир често патува и вели дека барањето забавни активности и одземало време и ја фрустрирало....

„Зелената економија“, приоритет во четиригодишната стратегија за соработка со ЕБОР

Поддршка на конкурентноста, јакнење на регионалното поврзување и поддршка за „зелената економија“ се трите приоритети кон кои ќе биде насочена новата Стратегија за соработка...

ФОТОГАЛЕРИЈА од македонскиот електричен автомобил „ЗАС Г20

Првиот македонски електричен автомобил развиен од тимот на „ББ Класик Карс“ со кодно име „ЗАС Г20“ денеска беше претставен пред домашната јавност „ЗАС Г20“  претставува...

Првиот робот во светот кој стана жител на држава, Софија, доби мала сестричка

Запознајте ја малата Софија, новиот робот играчка кој има за цел да ги научи децата да кодираат. Минијатурниот робот е висок само 35 см...

Василије Ќорлука и Милан Стојанов од Публицис Македонија дел од жирито на престижниот Њујоркшки...

Василије Ќорлука, главен креативен директор за Адриатик регион во Публицис групацијата и Милан Стојанов, креативен директор во Публицис Македонија, се дел од жирито на...

Вредноста на глобалната маркетинг индустрија проценета на 1,7 трилиони долари!

Вистинскиот опсег на глобалната маркетинг индустријата е објавен во најновото истражување кое заклучува дека овај сектор вреди 1,7 трилиони долари на глобално ниво, што...

Fintel Energija ќе го гради најголемиот парк на ветар во Србија и во Европа

Компанијата Fintel Energija донесе одлука за стартување проекти за изградба на нови паркови на ветер, меѓу кои се наоѓа и проект за развој на...

Денеска ќе биде претставен првиот македонски електричен автомобил

ЗАС Г20, првиот македонски електричен автомобил пред медиумите и домашната јавност ќе биде претставен денеска. ЗАС Г20 привлекува внимание со ретро дизајнот и конкурентноста во...

Радикален потег – ИКЕА ќе изнајмува мебел

Шведскиот трговец со мебел ИКЕА прави радикален пресврт во својот бизнис, кој повеќе нема да се базира само на продажба на мебел туку и...

НАЈПОПУЛАРНИ