13 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020

Дневни Архиви: февруари 20, 2019

Како Фред Луди ја изгради најиновативната компанија во светот?

Фред Луди е 64-годишниот основач на ServiceNow, најпознатата американска компанија за ИТ услуги. „Кога толку многу луѓе сакаат да те видат, мора да се...

Марамчиња за тело со кои можете да се „истуширате“ без да се наводените

Овие марамчиња ви овозможуваат да се „истуширате“ без да се наводените. Shower Pill функционираат на ист начин како и крпите за бришење, со таа разлика што...

Скопје ќе биде домаќин на Светскиот конгрес на претприемачи во октомври

Во втората половина на октомври, Скопје ќе биде домаќин на Вториот светски конгрес на претприемачи. За таа цел денеска се одржа средба на премиерот...

Нова припејд понуда на Vip – 2GB бесплатен интернет за надополнуваље кредит преку “Мојот...

  Телекомуникацискaта компанија Vip воведува нова придобивка за своите припејд корисници кои со секое надополнување на кредит онлајн добиваат 2GB бесплатен интернет за период од...

Џеремаја Овијанг, светски авторитет од областа корпоративни иновации, е новиот говорник на Spark.me 2019

Организаторскиот тим на Spark.me, една од најголемите маркетинг конференции во Југоисточна Европа, која е закажана за 25 и 26 мај и по прв пат...

ВИДЕО: Инвестицијата во научно-технолошкиот парк за сите три фази ќе изнесува 80 милиони евра!

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) го претставi концептот на новиот научно-технолошки парк во Скопје кој ќе се реализира во три фази. Деталите...

TCL подготвува паметен телефон кој ќе може да се носи како часовник

Технологијата за екрани кои се виткаат ќе овозможи нови дизајни на постојните уреди, но и целосно нови категории на уреди како на пример хибриди...

Мал ресторан во запуштено рибарско селце прогласен за најдобар во светот

Волфгат, мал ресторан во Јужна Африка, е прогласен за ресторан на годината во изборот на Наградите за светски ресторани, односно новата гастрономска класификација која...

Младиот хрватски претпримач Иван Мрвош најавува продажба на компанијата која прави паметни градски клупи

Кога пред една недела угледниот магазин Forbes го стави младиот претприемач Иван Мрвш  на листата 30 луѓе помлади од 30 години на кои треба...

Словaчкиот AeroMobil е автомобил кој за три минути се претвора во авион

Словaчката компанија AeroMobil ја претстави конечната, финална комерцијална верзија на својот летачки автомобил. Тоа е верзијата 4.0, која според најавите, треба да чини од 1,2...

НАЈПОПУЛАРНИ