7.8 C
Skopje
понеделник, февруари 17, 2020

Дневни Архиви: март 1, 2019

Што е брендирање? Бренд стратегот Роланд Симон пред битолската публика

Вчера 50-тина Битолчани имаа можност да учат на оваа тема од Роланд Симон, бренд стратег и специјалист за маректинг комуникации. Роланд пред присутните на...

ВИДЕО: Ова е првиот подводен бар каде што можете да се „напиете“ коктел од...

Ова е првиот подводен бар за кислород. Clear Lounge ви нуди уникатно искуство. Посетителите на барот слегуваат во посебен резервоар со кациги на главите и...

YouTube ќе забрани коментирање на сите видеа со деца или малолетници

YouTube најави дека наскоро ќе забрани коментирање на сите видеа на кои се појавуваат деца и малолетници, а сето тоа со цел да се...

Презентирани иновативни модели за социјално претприемништво пред бизнис заедницата

Социјалните претпријатија добија простор отворено да разговараат за предизвиците, потребите и можната соработка, заедно со институциите и бизнис заедницата во нашата земја, а како...

Почнува продажбата на најевтиниот автомобил на Илон Маск

Пред неколку дена Илон Маск на Twitter најави дека во четврток ќе објави нови вести во врска со Teslа и иако многумина очекува да...

Отворени пријавите за Spark.me 2019 стартап натпреварот- најдобриот стартап ќе го претстави својот проект...

Организаторскиот тим на Spark.me, една од најголемите маркетинг конференции во Југоисточна Европа, која е закажана за 25 и 26 мај и по прв пат...

Nubia Alpha – паметен часовник кој може да се користи како смартфон

Зa неколку месеци отсега на пазарот ќе можеме да го најдеме овој интересен уред, кој ќе може да се користи како телефон, а потоа...

Првите шест сателити за 5G интернет стигнаа во вселената

Од Француска Гвајана успешно беше лансирана ракетата Arianespace Soyuz, која во вселената ги однесе првите шест од вкупно 650 сателити за Интернет кои ќе...

Компаниите задоволни од новиот Закон за јавни набавки, предизвик ќе биде примената

„Економски најповолна понуда“ ќе биде новиот принцип на селекција при реализирањето на јавните набавки, и една од најкрупните промени воведени со новиот Закон. Тука се...

Глобалниот пазар на паметни телефони во 2018 година достигна вредност од 522 милијарди долари!

Глобалниот пазар за паметни телефони се зголеми за 5% во 2018 година, достигнувајќи вкупен промет од 522 милијарди долари со што го потврди својот...

НАЈПОПУЛАРНИ