29 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

Дневни Архиви: март 11, 2019

Tesla конечно ќе го претстави Model Y за кој се шпекулира одамна

По многуте гласини и долгото чекање, Tesla конечно ќе го открие својот Model Y. Илон Маск во неделата објави дека компанијата ќе го претстави...
audio

Facebook ќе ја лансира својата криптовалута во првата половина од годинава?

Познато е дека Facebook веќе некое време вработува експерти за криптоввалути и гради свој тим за блокчеин технологија, но опсегот, целите и временскиот рок...

НАЈПОПУЛАРНИ