3.2 C
Skopje
сабота, јануари 25, 2020

Дневни Архиви: март 15, 2019

ВИДЕО: Римац вечерва претставува целосно нов електричен велосипед

Три години по претставувањето на последниот електричен велосипед Greyp и речиси шест години по претставувањето на првиот модел со кој го одушевија светот, Мате...

Ова се топ десет градови за стартување бизнис во САД

Било да сте претприемач кој сака да лансира стартап или директор на компанија кој не знае каде да отвори канцеларија, многу е битно да...

Парламентот на Велика Британија изгласа одложување на Брегзит

Пратениците во парламентот на Велика Британија гласаа и изгласаа одложување на Брегизт, кој беше закажан за 29 март. Имено, за пролонгирање на рокот за...

ССК: Недоволна соработка со компаниите во зоните со потенцијал за раст

Да се интензивира соработката на домашните компании со инвеститорите во слободните економски зони, преку пренесување на знање, технологии, менаџерски вештини во насока на зајакнување...

Отворање на Наградата за социјално претприемништво 2019 по петти пат

Во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој официјално по петти пат беше отворен натпреварот за избор на најдобро иновативно решение во сферата...

Витаминка за сите жени вработени во компанијата организира бесплатни ехо-прегледи на дојка во своите...

Со спроведување на прегледите во самата компанија покрај што се прави вистински потег на искрена грижа за здравјето и добросостојбата на жените од сите...

ВИДЕО: Слушнете како звучи вселената! NASA претвори фотографија од вселената во музика

Вечерното небо отсекогаш ги инспирирало уметниците. Таинственоста на ѕвездите и оддалечените планети, можноста за постоење друг живот далеку од нас ја буди фантазијата на...

Милан Сусман, Роботина: HiQ Home е решение за паметен дом кој штеди енергија и...

Милан Сусман е директор за продажба на словенечката компанија "Robotina Group", фокусиранa на иновации во автоматиката и контролната технологија. Хардверот на компанијата, облак-софтверот и...

Siemens минатата година пријавил најмногу патенти во Европа

Германската компанија Siemens соопшти дека минатата година пријавила најмногу патенти во Европа и така го зазела првото место на ранг-листата со пријави на Европската...

НАЈПОПУЛАРНИ