11 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Дневни Архиви: март 18, 2019

Како да останете продуктивни додека патувате?

Дел од животот на еден претприемач се честите патувања, состаноци, конференции и презентации по целиот свет. Тоа е дел од работата. Иако многумина уживаат...

AVON ги лансира новите колекции за нега на кожа и тело Mission, K-Beauty и Encanto

Од јапонски ритуали, корејски тајни за блескава кожа, до будење на сите сетила со помош на ароматерапијата. Спој на најдоброто од далечните краеви на...

Римац го претстави Greyp G6 – првиот паметен електричен велосипед кој комуницира со велосипедистот!

Greyp G6, првиот паметен електричен велосипед од овој тип во светот, кој е дело на младиот хрватски иноватор Мате Римац, беше официјално претставен во...

Нови цени на горивата

По седницата одржана денеска, Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на горивата, кои ќе важат од вечерва на полноќ. Според одлуката, малопродажните цени на...

Ексклузивно претставување на Tikveš Chateaux & Domainеs на најголемиот саем за вино ProWein 2019

Винарската визба „Тиквеш“ вo најдобро светло се претстави на најголемиот светски саем за вино – „Провајн“ (ProWein 2019), кој по 25-ти пат годинава се...

Започнува „Двеодолива Чоко Стоби Флипс“ наградна игра

Од денеска Витаминка ја започнува големата „Двеодолива Чоко Стоби Флипс“ наградна игра. Награди ќе има на секои два часа, дневни, саботни, неделни и месечни....

Најиновативната македонска ИТ компанија Докс Тим – се приклучува кон иницијативата за скратено работно...

Дигиталната револуција го прави светот во којшто работиме пофлексибилен. Каде и кога работите често не е важно. За нас, важен е резултатот. За вработените,...

„Think open“, настан за отворен код во Битола

Со мотото Empowerment through open source компанијата Кеитаро го најавува „Think open“, настан за отворен код, што на 22ри март ќе се одржи во Хотел...

Во среда започнува четвртото издание на Fashion & Lifestyle Expo!

Уште само два дена не делат од четвртото досега најдобро издание на Fashion & Lifestyle Expo. Вратите на Македонска Опера и Балет ќе бидат отворени...

Фајнанс тинк: само најбогатите домаќинства ќе можат да вратат една просечна плата од ДДВ

Фајнанс тинк објави инфографик во врска со најавената мерка за годишен поврат на ДДВ по домаќинство. Според анализираните податоци, само најбогатите домаќинства кои годишно...

НАЈПОПУЛАРНИ