23 C
Skopje
сабота, август 15, 2020

Дневни Архиви: април 20, 2019

Овие чевли се апсолутно неуништливи

Овие чевли се апсолутно неуништливи. Чевлите Atrego Safety Shoes се синоним за издржливост и може да останат целосно недопрени и неоштетени дури и при...

Денеска промоција на интерактивен водич “Здраво Скопје“

ЗДРАВО СКОПЈЕ е првиот интерактивен водич за нашиот град, посветен на едно незаборавно Скопје – од минатиот век до денес, со сите негови препознатливи...

Европскиот парламент го усвои правилото на еден час

Европскиот парламент го подржа извештајот за компаниите кои нудат интернет услуги и ги злоупотребуваат своите платформи за ширење терористички содржини. Според предлогот, тие компании...

Додека милионерите се тркаат кој ќе донира повеќе пари, херојот на Богородичната црква во...

Културниот, верски и историски симбол на Париз и на европската култура за кратко време ги обедини Французите и целиот свет, но и многу богаташи...

ВИДЕО: За да се возите со воз во Холандија ви треба книга, а не...

Во период од една недела Холандија ќе им дoзволи на луѓето бесплатно да се возат со воз ако покажат книга наместо билет. Секоја година...

Sys-Teco е „гума“ за бришење графити

Ова е Sys-Teco отстранувач на графити. Нема развиен град или поголема урбана средина каде што кејовите, ѕидовите на зградите, пешачките патеки, плоштадите итн.  не...

Немате бизнис идеја? Еве три начини да се инспирирате!

Има многу начини да се почне сопствен бизнис, но се почнува со идеја. Поминете пет минути секој ден размислувајќи за својата бизнис идеја.  Многу често...

Македонскиот Центар за Биоинформатика лекува тешки болести без примена на класични лекови

Татјана Илиевска и Кристијан Давидовски од Centarot za bioinformatika во Скопје во разговор за Иновативност ни раскажаа како функционира регенеративнатa медицина која се практикува...

НАЈПОПУЛАРНИ