25 C
Skopje
четврток, август 13, 2020

Дневни Архиви: април 21, 2019

ВИДЕО: На Јадранот никнува нов, екстра луксузен град!

Хрватскиот остров Паг наскоро може да добие целосно нов луксузен град. Претприемачот Едо Маржиќ деновиве во Загреб го претстави проектот „Златен брег“, со кој...

ВИДЕО: Робот-кошаркар никогаш не промашува шут за тројка

Научници создадоа робот кој е дизајниран постојано да шутира тројки во кош. И тоа да биде непогрешлив секој пат кога ќе ја фрли топката....

Швајцарски Rolex е најреномирана компанија во светот

Швајцарскиот производител на часовници Rolex веќе четврта година по ред е именуван за најреномирана компанија во светот. Оваа признание се доделува од 1997 година,...

Во Скопје почнаа да се прават првите урбани градини на кров од куќа и...

Скопје годинава ќе добие десет нови урбани градини, од кои една е на кров од куќа, една е вертикална на тераса од стан а...

НАЈПОПУЛАРНИ