7.6 C
Skopje
сабота, февруари 22, 2020

Дневни Архиви: мај 26, 2019

Како да станете милионер пред да наполните 30 години?

Да се биде богат и да се стане милионер е табу тема, а да се тврди дека може да се стане милионер пред 30-тата...

Арктикот се топи толку брзо што ја потопува опремата на научниците кои го истражуваат

Арктикот се топи толку брзо што ја оштетува опремата на научниците кои го истражуваат. Научници во Алјаска си ја пронашле својата опрема потопена во...

Tip of the Week – (Не)Продуктивност

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Со оваа вело-количка кога возите велосипед ќе можете да си го понесете и бебето

Wike Cycle Stroller  е велосипед и количка за бебе во едно. Родителите кои сакаат да си ја одржат формата и истовремено да не ги...

Џејсон Милер, директор за бренд маркетинг за регионот ЕМЕА во Microsoft, е последниот говорник...

Организацискиот тим на Spark.me, една од најголемите маркетинг конференции во Југоисточна Европа, која е закажана за 25 и 26 мај и по прв пат се...

Кинезите го возвраќаат ударот – телефоните iPhone ќе ги заменат со телефони на Huawei

Трговската војна која ја започна Трамп кај Кинезите го пробуди патриотизмот и иако последните месеци читаме дека има се повеќе корисници на мобилни телефони...

Ford ја претстави иднината на доставата

Ford, компанијата која е најпозната по автомобилите, камионите и теренците, експериментира со нешто сосема поинакво - роботи за носење пакети. Производителот на автомобили најави...

Граѓаните имаат рок до крајот на месецот да ја потврдат претпополнетата годишна даночна пријава

Граѓаните кои оствариле приходи во 2018 година имаат рок до крајот на овој месеци, односно 31 мај да направат увид во претпополнетата Годишна даночна...

Овие четири земји ја користат енергијата од водородот на иновативни начини

Ова се четири земји кои ја користат енергијата од водородот на иновативен начин. Германија ги претстави првите возови во светот кои како гориво користат...

Пустинска фарма одгледува храна само со помош на сончевата светлина и морска вода

Sundrop Farms е глобален лидер во одржливо земјоделство, одгледување свежо овошје и зеленчук користејќи само обновливи ресурси. Ако сте традиционален земјоделец, ќе ви треба...

НАЈПОПУЛАРНИ