22 C
Skopje
вторник, јули 7, 2020

Дневни Архиви: јули 14, 2019

Фирмите добија 196 милиони евра поврат на ДДВ во првото полугодие

Преку 12 милијарди денари или 196 милиони евра се инјектирани во стопанството во првата половина од годинава, преку редовен и неселективен поврат на ДДВ...

Во кинескиот град Џиамен можете да возите велосипед 5 метри над земја

Овој кинески град има неверојатна воздушна патека за велосипеди. Во Џиамен можете да возите велосипед по патека која се наоѓа на висина од 5...

Ако купувате во ИКЕА, избегнувајте ги овие осум скапи грешки

Икеа е популарна продавница позната по добрата брза храна, бесплатните моливчиња и ефикасните упатства за монтирање на мебел. Секако е место каде може да...

Анализа: Скопје до 2050 година ќе биде потопло за 6,9 степени

Скопје до 2050 година ќе биде потопло за 6,9 Целзиусови степени во најтоплиот месец од годината и ќе има просечен годишен пораст на температурите...

Овој стартап ги претвора празните објекти во градовите во урбани фарми

Овој стартап ги претвора напуштените простории и објекти во градовите во мали урбани фарми. Alesca Life одгледува растенија во контејнери за транспорт и ги...

НАЈПОПУЛАРНИ