22 C
Skopje
петок, август 7, 2020

Дневни Архиви: јули 22, 2019

Куферот Bagrider истовремено е и количка за деца

Овој куфер може да се трансформира во седиште на кое децата ќе уживаат да седат и да се возат. Mountain Buggy Bagrider  е мал стилски...

Винарниците годинава ќе откупат 125 милиони килограми грозје

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски денеска одржа работен состанок со претставници од винарските визби, а целта, како што соопшти ресорното Министерство,...

Јапонците претставија робот-маскота и ги најавија технолошки најнапредните Олимписки игри досега

Олимписките игри се прилика земјата-домаќин да ги покаже сите свои технолошки достигнувања. Но, кога станува збор за Олимписките игри во Јапонија, можете да бидете...

ССК: Јакнење на економската дипломатија со квалитетни кадровски решенија

Владеење на правото и борба против корупцијата, зајакнување на економската дипломатија, демонстрирање проактивно лидерство, како и минимизирање на поларизацијата во општеството предизвикана од континуираните...

Индија успешно лансираше ракета кон Месечината

Индија успешно ја започна својата лунарна мисија откако минатата недела го одложи лансирањето на ракетата поради технички проблеми. Candrayaan-2 денеска беше лансирана од вселенската станица...

Продолжуваат поволните поместувања во економијата

Поволните поместувања во економијата се забележани во периодот април – мај годинава, видливи преку забрзаниот раст на трговијата и продолжување на растот на индустријата,...

Кантон на југот на Швајцарија продава куќи поевтино од една шолја кафе

Локалните власти на најјужниот канто во Швајцарија, Тичино, продаваат куќа за пониска цена од една шолја кафе, односно за еден франк - 55,67 денари....

Хрватска сака да гради складиште за нуклеарен отпад на границата со БиХ

Хрватска планира да стартува со изградбата на своето прво складиште за нуклеарен отпад во Сисачко-мославачката жупанија, во близина на границата со БиХ. Одлуката за...

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска донесе одлука со која од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува...

Нова сервисна кампања „Повеќе грижи за вас“ на Huawei во Македонија

Huawei отсекогаш придава големо значење на постпродажната услуга на локалните пазари, преку овластени центри за услуги и разновидни услужни кампањи. Најновата кампања наречена „Повеќе грижи...

НАЈПОПУЛАРНИ