7 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: август 3, 2019

Едноставен трик со кој може да проверите дали вашето его му наштетува на вашиот...

Некои луѓе, со оглед на поголемата одговорност, растат после предизвиците. Градат нови вештини, преземаат поголеми проекти и настојуваат да ги задоволат потребите на своите...

Holiday Inn ќе ги повлече мини шишенцата со шампон од сите 5.000 хотели

Групацијата InterContinental Hotels ќе ги повлече шишенцата со шампон, регенератор и гел за туширање од сите свои повеќе од 5.000 хотели во светот со...

Оваа куќа е направена без тули, челик и бетон

Оваа куќа е направена без тули, челик и бетон, а составена без употреба на малтер или каков било лепак. Можете ли да погодите од...

Холандија гради џиновски острови за да ги спаси животните

Холандија гради џиновски острови за да го спаси дивиот свет. Тие веќе успеаја да го зголема биодиверзитетот и да ја поправат штетата која ја...

Tip of the Week- Одмор без работа

Неколку пати, во минатиот период, кога разговарав со пријатели за одмор и тоа како на сите ни треба малку опуштање, релаксирање и тргање од...

Ова е првиот 100% водоотпорен ранец во светот

Booē Hybrid 20 е првиот навистина водоотпорен ранец во светот со револуционерна технологија на затворање на патентите. Ранецот е отпорен и на прашина, можете...

ВИДЕО: Pawcet е фонтана со која вашето куче секогаш ќе има доволно вода за...

Пиењето доволно вода во текот на денот, особено на овие горештини, е еднакво битно како за луѓето, така и за животните, со таа разлика...

Паметните влошки за патики на студентката Франка Граждани од Машински факултет полнат мобилен додека...

Паметни влошки за патики кои призведуваат електрична енергија е изум со кој дипломираше Франка Граждани на Машинскиот факултет во Скопје. Младата инженерка за Иновативност...

НАЈПОПУЛАРНИ