22 C
Skopje
петок, август 7, 2020
Почетна 2019 август

Месечни Архиви: август 2019

Мечките му го краделе медот на турски пчелар, па наместо да ги брка, ги...

Ибрахим Седеф е пчелар од Турција кој поминал многу непроспиени ноќи поради мечките кои му ги уништувале кошниците со пчели и залихите од мед....

Истражување докажа дека не постои геј ген

Големо научно истражување на биолошките упоришта на сексуалното однесување на луѓето покажа дека не постои посебен геј ген, но беше установено дека сложената комбинација...

Истражувач од Стенфорд тврди: Ако сакате да најдете љубов, барајте ја на Интернет

Во 21 век алгоритмите се тие кои ќе ви ја пронајдат љубовта на вашиот живот, а не семејството или пријателите. Така барем тврди студијата...

НАСА го претстави својот нов ловец на вонземјани

Моќниот телескоп Hubble конечно може да се пензионира затоа што НАСА и официјално го претстави новиот врвен телескоп кој треба да го замени. James...

Над 80 компании заинтересирани за изградба на фотоволтаични централи

Над 80 домашни и странски компании доставиле понуди за изградба на фотоволтаични централи. На јавното отворање ќе бидат избрани сите кои ќе излезат со...

Tip of the Week – Врвно (премиум) ниво

Да ви раскажам една анегдота од нашето работење како консултанти за развој на бизниси. Во една пригода, кога работевме за еден наш клиент, требаше...

Познати личности на Втората конференција за е-трговија

Објавени се агендата и листата на говорници на Втората конференција за е-трговија Мегапопуларните Скот Рифер и Џејми Пит се дел од овогодинешната Конференција   Листата на говорници...

Сања Лазаревска: иновацијата на нашата фирма „Фор Лејди“ ја нема никаде во светот, хулахопки...

Биохигиенски алое хулахопки, кои ќе ги негуваат нозете, но и ќе ја заштитуваат животната средина, бидејќи се разградуваат десетпати побрзо од стандардните, се најновиот...

ВИДЕО: Ова се првите органски очила за сонце направени од талог од кафе

На кафе со пријателите овие летни денови можете да отидете со нов моден додаток - првите органски очила  за сонце направени од талог од...

Наскоро почнува продажбата на најочекуваниот телефон годинава – Samsung Galaxy Fold

Некои од големите мобилни компании веќе ги претставија своите најнови мобилни телефони за годинава, а некои како Apple оечкуваме да го направат тоа во...

НАЈПОПУЛАРНИ