8 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: август 10, 2019

Србинка среде Италија подучува како се прават тестенини

Пред три години почнала од нула, со почетен капитал од 1.500 евра. Стартувала свој бизнис од нула и поради љубовта кон готвењето. Оваа пролет...

Со јапонскиот гаџет Translaty можете да разговарате на повеќе од 40 јазици

Translaty е генијален гаџет кој го менува начинот на кој луѓето ширум светот комуницираат меѓусебе. Со него можете да разговарате на повеќе од 40...

Xiaomi во својот најнов смартфон ќе стави камера од 108 мегапиксели

Компанијата Xiaomi планира на паазарот да пласира смартфон со камера од 108 мегапиксели. Xiaomi преку социјалната мрежа Weibo соопшти дека соработува со Samsung а развојот...

Ова се најиновативните градови во светот

Иновациите се најбитниот елемент за успех. Најголемите корпорации долго време таргетираат иновациски хабови богати со таленти, но битката за таленти сега го интензивира фокусот...

Во метрото во Рим можете да платите со пластични шишиња наместо со пари

Ако патувате низ Рим, а немате доволно пари за да се возите во метрото, не се грижете. Само соберете неколку пластични шишиња, оденсете ги...

Biski е моторцикл и џет-ски во едно

Овој моторцикл дефинитивно изгледа чудно и старомодно во споредба со најновите електрични и „зелени“ верзии, но тоа не е обичен моторцикл. Станува збор за...

Ова е македонскиот експертски тим кој направи платформа за заштита на компаниите од перење...

Глобалниот пазар, во современите услови на функционирање на компаниите, им е достапен на сите, вклучувајќи ги сите негови предности и опасности. Ризикот од соработка...

НАЈПОПУЛАРНИ