17 C
Skopje
сабота, јули 11, 2020

Дневни Архиви: август 14, 2019

Сообраќајни знаци менуваат бои за да го привлечат вниманието на возачите

Иако сообраќајните значи се многу рефлективни, некои возачи ноќно време не можат да ги забележат. Сега нова технологија ќе им помогне така што сообраќајните...

Најмоќниот Porsche Cayenne е plug-in хибрид

Porsche продолжува да се фокусира на електро-мобилноста, со новиот Cayenne, кој сега нуди и хибриден погон, како и својот претходник. Cayenne Turbo S E-Hybrid...

Калкулатор пресметува колку книги може да прочитате ако се откажете од социјалните мрежи

Од „скролање“ низ слики на Инстаграм, до споделување на вести на Твитер, социјалните мрежи станаа неизоставен дел од нашите животи. Повеќемина од нас ја отвораат...

Рибари во Индија го претвораат пластичниот отпад во еколошки даски за сурфање

Овие рибари во Индија ги претвораат старите неупотребливи рибарски мрежи во еколошки даски за сурфање. Така го чистат морето, имаат нови извори на заработка...

Со овие чизми ќе можете да трчате брзо како автомобил

Со помош на овие чизми ќе можете да трчате брзо како автомобил. Чизмите се викаат Bionic Boot X17, а се дело на иноваторот и инженер...

Ова се првите паметни очила за пливање со засилена реалност

Професионалните пливачи сакаат да ги следат своите перформанси и честопати за тоа користат гаџети како часовници за пливање, но проблемот е во тоа што...

ВИДЕО: Oва е најновиот израелски „паметен“ тенк

Израелците прават „паметен тенк“ кој ќе се управува на далечинско и ќе обавува најопасни операции. Посадата ќе носи шлем како што имаат пилотиите од авионите...

НАЈПОПУЛАРНИ