24 C
Skopje
петок, јули 3, 2020

Дневни Архиви: септември 1, 2019

До 2024 година ќе биде испратена првата жена на Месечината

Претставникот на Американската вселенска организација (НАСА) Џим Брајденстин најави дека до 2024 година ќе биде испратена првата жена на Месечината во знак на славење...

Фестивал на органска храна на 6 и 7 септември на плоштад „Македонија“

Под мотото „Заедно да градиме здрави навики“ на скопскиот плоштад „Македонија“ на 6 и 7 септември од 10 до 18 часот ќе се одржува...

Иван, Никола, Фидан и Душко, средношколци од Кочани успешни на Европскиот натпревар на најдобри...

  Иван, Никола, Фидан и Душко, младите средношколци од СOУ “Ѓошо Викентиев” од Кочани со својата креативност, иновативност и тимски дух успешно ја претставија својата...

Македонија високо на балканската листа на квалитет и љубезност на услугите

Словенија е прва, а Македонија веднаш зад неа според квалитетот на услугите, љубезноста и познавање на тоа што се нуди на купувачите и гостите,...

ЗОО Скопје за роденденот отворa „Baby zoo“ со мали питоми животни

ЈУ Зоолошка градина Скопје денес го прославува својот 93-ти роденден. По тој повод, ЗОО Скопје приредува голема роденденска забава за сите посетители, ќе се...

НАЈПОПУЛАРНИ