29 C
Skopje
петок, јули 3, 2020

Дневни Архиви: септември 8, 2019

Томо Рицов и Никола Врдољак пред најдобриот Викенд во годината: Во рамки на фестивалот...

Преостануваат само уште две седмици до Викенд Медиа Фестивал (Weekend Media Festival), кој оваа година се одржува во период од 19. до 22. септември...

Научниците предупредуваат дека влегуваме во ерата на пластиката

Едно неодамнешно истражување покажа дека имаме рекордни „фосилни остатоци“ од пластика. Од пластични шишиња и кутии за храна до облека и микровлакна - сето...

"Намали трошоци со користење на премиум тарифи", прва македонска екнига за едукација за обновлива...

"Намали трошоци со користење на премиум тарифи" е првата македонска екнига за едукација и помош при инвестирање во обновливи извори на енергија, издадена од...

НАЈПОПУЛАРНИ