НАЈНОВИ ОБЈАВИ

Луѓето во оваа долина живеат по 100 години – еве ги петте причини за долговечноста

Во малку познатата планинска област наречена долина Хунза, која се наоѓа на далеку на север од Пакистан, изгледа дека луѓето и пркосат на медицината....

Фати гo Пелистер – oткривање на планината низ објективот 

Во спокојните сенки на величествените пејзажи на Пелистер, група битолски фотографи се собраа да ја истражат суровата убавина низ нивните објективи, под водство на...

Уште неколку дена пријавување за конкурсот „Trash for art 2024“

Собирај амбалажен и електронски отпад, и отпадни батерии, направи уметничко дело и стани дел од иницијативата за почиста и поздрава средина на Пакомак, Нула...

Луѓето во оваа долина живеат по 100 години – еве ги петте причини за долговечноста

Во малку познатата планинска област наречена долина Хунза, која се наоѓа на далеку на север од Пакистан, изгледа дека луѓето и пркосат на медицината....

Во оваа земја е најскапо да се одгледуваат деца

Кина е едно од наскапите места за одгледување деца ако се гледа нејзиниот БДП по жител, соопшти вчера кинескиот истражувачки центар. Трошоците за одгледување...

Скала и Пиксел го објавија отворањето на новата академија за дигитален маркетинг

Ентузијастите за дигитален маркетинг отсега имаат нова можност за квалитетна теоретска и практична едукација благодарение на партнерскиот проект на водечката Школа за дизајн и...

Нова кариера со Growth Labs Academy: прв отворен ден за студенти

Со гордост ви го најавуваме првиот отворен ден на Growth Labs Academy – академија за секој чија желба е да изгради кариера во IT...

Три едноставни совети на Ворен Бафет за мудро инвестирање

Ворен Бафет, извршен директот на компанијата Berkshire Hathaway Inc, според последните податоци, поседува нето вредност од отрпилика 120,3 милијарди долари. Тоа негово богатство во...

Kолку треба да вежбаме за да го неутрализираме негативното влијание на седењето цел ден?

Знаеме дека поминувањето многу време во седење не е добро за нас, но колку вежбање е потребно за да се спротивставиме на негативните здравствени...

6 E-commerce, Tech & Entrepreneurship филмови за инспиративен почеток на 2024

ануари e месецот за нови почетоци и нови идеи. Време во годината кога се донесуваат нови резолуции и се поставуваат нови цели. Поради тоа,...

ЗА НАС

Сите објави на www.inovativnost.mk се за лично информирање. Преземање и користење на матeријали се можни само по одобрување и во договор со основачот на порталот.
Контактирајте не: contact@inovativnost.mk

СЛЕДЕТЕ НЕ