15.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022

Ова ранче ја штити главата на вашето бебе во случај на...

Тие што се родители и имаат мали деца знаат колку е битно да се следи секој чекор што го прават децата. Многумина се плашат...

Компанијата Ottan Studio го трансформира зелениот отпад во декорации за домот

Стартапот Ottan Studio за „зелен дизајн“ е основан со цел да произведува декорации за домот направени од рециклирана храна и зелен отпад....

Шефот на Twitter учествува во голем експеримент – секој месец на...

Во САД е најавен проект чија цел е да се испита како ќе се однесуваат луѓето кога секој месец би имале загарантирани...

Шведската еко-активистка Грета Тунберг направи филм за заканите од климатските промени

Шведската активистка за спречување на климатските промени, тинејџерката Грета Тунберг, направи филм за да не потсети на опасностите од климатските промени наречен...

Facebook и Instagram ќе не предупредуваат да носиме заштитни маски

Facebook најави проширување на своите напори за обезбедување навремени и точни информации на своите корисници во време на пандемија на корона вирусот....

НАЈПОПУЛАРНИ