16.8 C
Skopje
недела, мај 28, 2023

Економија

Kabtel desktop

Нови цени на горивата

Цените на бензините од полноќ се намалуваат од половина до еден денар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика. За еден денар се намалува цената на...

Со еден клик до работа во Македонија, Хрватска, Србија и БиХ

Ако сте во потрага по нова работа или прво работно искуство, имате големи шанси за успех бидејќи пред вас е првиот регионален онлајн-саем за...

Со 1 милион евра ќе се враќа автентичниот изглед на Старата Скопска Чаршија

Со над 1 милион евра ќе се враќа автентичниот изглед на Старата Скопска Чаршија. Со проектот ќе се конзервираат и санираат излозите на дуќаните,...

Започна третата конференција на Macedonia Manufacturing Expo

Повеќе од 100 македонски компании, 34 странски компании купувачи и 15 компании директни инвестиции во Северна Македонија ќе се сретнат на два дневниот Б2Б...

Над 100 домашни и странски компании на „Macedonia Manufacturing Expo 2019″

Саемот ќе го отворат Марта Наумова Грнарова, претседателка на МАМЕИ, и директорот на делегацијата на германското стопанство во Македонија, Патрик Мартенс. Во организација на Асоцијацијата...

Досега со апликацијата „Мој ДДВ“ се скенирани 20 милиони фискални сметки

Директорката на Упрвата за јавни приходи, Сања Лукаревска денеска на прес-конференција оцени дека мерката „Мој ДДВ“ ги дава резултатите за целите за кои е...

Аријана Коскарова: Балканскиот претприемачки самит ќе ја отвори потребата од основање фондови за ризичен капитал во земјава!

На 13ти септември ќе се одржи првиот Балкански претприемачки самит во хотелот Хилтон во Скопје. Доаѓаат атрактивни учесници од Балканот кои ќе дебатираат на...

На 13 септември ќе се одржи првиот Балкански претприемачки самит во Скопје

На 13. септември ќе се одржи првиот Балкански претприемачки самит во организација на Creative Hub и Стопанска комора на Македонија. Балканскиот претприемачки самит кој на...

Нови промени во “Мој ДДВ”, деновиве нова апликација

Новата веб апликација “МојДДВ“ ќе биде достапна во следните денови на интернет страницата на УЈП. Со новата веб апликација, граѓаните ќе имаат увид во...

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денес ги објави новите цени на горивата кои ќе важат до идниот понеделник. Според нивната одлука, малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР...

НАЈПОПУЛАРНИ