Почетна Тагови аеродром

Таг: аеродром

Охридскиот аеродром со меѓународен здравствен сертификат

0
Аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид се стекна со здравствен сертификат од Меѓународниот Совет на Аеродроми (Airports Council International World). Сертификатот претставува нов меѓународен репер...

Меѓународниот аеродром Скопје со две ASQ награди – за најдобар аеродром...

0
Меѓународниот аеродром Скопје, управуван од ТАВ Македонија, е награден од страна на Меѓународниот совет на аеродроми (АЦИ) со ASQ награда за квалитет на аеродромски...

Велика Британија го гради првиот аеродром за летачки возила во светот

0
Пазарот за електрични летачки такси возила може да достигне вредност од 500 милијарди долари само во САД, но технологијата се уште се соочува со...

Ковид 19 не ги запира – отворен Рептил Special

0
Паралелно со развојот на онлајн трговијата, која се наметна како неопходна во изминатите месеци, Рептил маркети ја развиваат и продажната мрежа во Скопје. Во населбата Аеродром,...

Кој е најпрометниот аеродром во регионот

0
Шест аеродроми од регионот на бивша Југославија се најдоа меѓу топ 150 најпрометни во Европа, а само еден од нив е меѓу првите 100....

На аеродромот во Вилниус, Литванија e поставена најоригиналната елка

0
Аеродромот во главниот град на Литванија, Вилниус, е украсен по повод претстојните празници, но на многу оригинален начин. На елката се поставени предмети од...

ВИДЕО: Новиот футуристички аеродром во Сингапур има шума, базен и џакузи...

0
Аеродромот Чанги во Сингапур наскоро ќе добие нов терминал кој во себе ќе содржи работи кои не можете да ги видите на ниеден друг...

Ивана Николоска од Прилеп e двамилионитиот патник на Скопскиот аеродром

0
Ивана Николоска од Прилеп, која живее во Мелбурн, е два милионитиот патник на Скопскиот аеродром. Таа претпладнево пристигна од Доха со летот на „Катар Ервејс”,...

(ВИДЕО) Во Истанбул отворен најголемиот аеродром во светот

0
Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, го отвори новиот аеородром во Истанбул „Istanbul Yeni Havalimani“, кој е најголемиот аеродром во светот! https://www.youtube.com/watch?v=PLWlUTc1-eA Аеродромот се наоѓа во европскиот...

Најголемиот аеродром во светот ќе биде отворен в понеделник во Истанбул

0
Вo понеделник, 29 октомври, во Истанбул ќе биде отворен најголемиот аеродром во светот. Тоа ќе биде трет аеродром во овој милионски турски град Новиот аеродром...