Почетна Тагови азот диоксид

Таг: азот диоксид

Загадувањето на воздухот се враќа на нивото пред корона вирусот

0
Минатиот месец медиумите низ целиот свет пишуваа за тоа дека како нуспроизвод на пандемијата на корона вирусот се исчисти воздухот во, но изгледа дека...

Сателитски снимки покажаа кои места на Земјата се најзагадени

0
Со помош на слики добиени од сателитот Sentinel 5P, Descartes Labs направи фасцинантен приказ на Земјата на кој светлите точки на глобусот ја оцртуваат...