-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020
Почетна Тагови акцелератор

Таг: акцелератор

Милан Димитриевски: X Фактор Акцелератор од Велес ќе ја развива стартап...

X Фактор Акцелератор од Велес е првиот и единствен бизнис акцелератор надвор од Скопје, кој е основан од инвеститори со големо практично искуство во...

Бизнис Акцелераторот УКИМ го одржа својот прв DEMO DAY

Бизнис акцелераторот УКИМ го одржа својот прв DEMO DAY како официјален завршен настан на првата акцелераторска програма. Во неа учестуваа шест стартап компании и...

Александар Стамболиев: Најдобрите идеи во Бизнис Aкцелераторот УКИМ (БАУ) ќе добијат...

Од почетокот на годинава започна со работа Акцелераторот УКИМ, кој е сместен во Центарот за трансфер на технологии и иновации - ИНОФЕИТ. 6-те стартапи кои...

Стартува акцелераторската програма на Шпаркасе банка „Чекор по чекор“

Шпаркасе Банка е прва банка во Република Македонија што започна со финансирање на старт-ап бизниси во соработка со програмата ЕаСи на ЕУ. Преку програмата...

Израелската тајна полиција финансира стартапи

Одамна е познато дека Израел е стартап нација, но во развојот на тамошните технолошки компании се вклучени и безбедносните служби. Противразузнавачката служба Shin Bet...

Google и акцелераторот Startit ќе ја развиваат српската стартап сцена

Србија ќе стане првата земја во Европа чиј акцелератор, Startap akademija, ќе го поддржи програмата Google Developers Launchpad и ќе се придружи на растечката...

Српската државна агенција за развој ќе лансира сопствен акцелератор за стартапи

Српската државна агенција за развој RAS објави дека планира да започне пилот проект за отворање на акцелератор за стартапи оваа пролет со цел да...

13 македонски социјални претпријатија од денеска се дел од акцелераторска програма...

Социјалните претпријатија од Македонија повторно имаат можност да бидат дел од акцелераторска програма преку која ќе ги зајакнат своите капацитети и ќе го зголемат...

 Деспотовски: Клучен предизвик за Фондот е квалитетно да се искористат 8...

Со г-н Јован Деспотовски, директор на Фондот за иновации и технолошки развој разговараме за идниот развој на оваа млада институција, за модалитетите како ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ