Почетна Тагови акции

Таг: акции

Џеф Безос повторно е најбогат човек во светот

0
Џеф Безос повторно е најбогатиот човек во светот според индексот на милијардери на Bloomberg. Имено, акциите на Teslа падна за 9% вчера, па Илон...

Илон Маск се збогати за 13 милијарди долари за само една...

0
Додека извршниот директор на Tesla, Илон Маск, се подготвуваше да ги најави новите инвоации на компанијата на вчерашниот настан наречен Battery Day, инвеститорите повторно...

Apple сега вреди над 2 трилиони долари

0
Apple стана првата американска компанија која го надмина прагот од 2 трилиони долари. Станува збор за замислен праг, но многу битен и доказ дека...

Акциите на Facebook достигнаа највисока вредност по лансирањето на Facebook Shops

0
Од излегувањето на берза до денес Facebook помина разни премрежја, но и покрај сите проблеми, критики, цената на акциите на асоцијалната мрежа и пазарната...

Корона вирусот ги покоси акциите на најголемите технолошки компании

0
Влијанието на корона вирусоt се чувствува во целиот свет и моментално е невозжожно да се процени како ќе се движи ситуацијата во иднина. Се...

Вредноста на акциите на Tesla за само два дена порасна за...

0
Илон Маск неделава лансираше до небо нешто ново - цената на акциите на Tesla. Акциите на производителот на електрични автомобили вчера достигнаа вредност од...

Facebook сега вреди повеќе отколку кога било порано

0
Критиките за Марк Цукерберг и Facebook ги слушаме со месеци. Проблемите со приватноста, лажните вести, политичкото огласување, скандалот со Cambridge Analytica се само некои...

Саудискиот нафтен гигант Aramco постигна рекорд на берза – достигна вредност...

0
Нафтената компанија Aramсo од Саудиска Арабија денес по прв пат излезе на берза и почна тргување со нејзините акции на саудиската берза Сауди Тадавул...

Мате Римац му овозможува секому да стане акционер во неговата компанија...

0
Компанијата на Мате Римац за електрични велосипеди секому му овозможува да стане акционер со инвестиција од 100 евра. Хрватската компанија Greyp Bikes неодамна постигна голем...

Uber ги објави првите резултати по излегувањето на берза – во...

0
Пред излегувањето на берза, Uber ги предупреди инвеститорите на тоа дека постои можност компанијата некогаш да не биде профитабилна. Вчера Uber ги објави првите резултати...